Tízmillió forint: kiforrott hibrid, plug-in és az első elektromosok
10 millióból a kiforrott Toyota és Lexus hibridek mellett megjelennek az első plug-in és elektromos opciók is: 15 modell, és mire figyelj a hajtáslánc mögött.
10 millió forintnál a kiforrott hibrid a főszereplő, és mellé felsorakoznak az első komoly plug-in és elektromos választások is. A 15-ös lista magját továbbra is a Toyota és a Lexus öntöltő hibrid adja - a Lexus RX450h és a Toyota RAV4 Hybrid azok a modellek, amelyeket a legtöbb vevőnek nyugodt szívvel lehet ajánlani, mert a hajtásláncuk hosszú távon is kiszámítható. Új elemként jelenik meg a Toyota Prius Plug-in, amely a tölthető technológia felé nyit átjárót, anélkül hogy a márkára jellemző megbízhatóságból engedne.
A hangsúly ezen a szinten sem a motortípus divatján van. Dízel csak elvétve, egy-két példány erejéig szerepel a listán, elsősorban a sokat autópályázóknak; a vevők többségének a benzines vagy a tölthető hibrid a jobb választás, mert vegyes használatban alacsonyabb a fogyasztásuk és egyszerűbb a karbantartásuk. A tölthető hibrideknél viszont van egy fontos részlet: az előny csak akkor térül meg, ha az autót ténylegesen tölthető üzemmódban használták, nem pedig évekig lemerült akkumulátorral, sima hibridként.
Éppen ezért a plug-in és az elektromos példányoknál a hajtásakkumulátor állapota és a tényleges elektromos hatótáv az a tétel, amely a valós értéket meghatározza - ezt viszont egy hirdetés fotóiból nem lehet kiolvasni. A Toyota Prius Plug-in vagy bármely tölthető modell esetében az akkumulátor-állapot és a korábbi töltési szokások ellenőrzése az a lépés, amely a legtöbb bizonytalanságot eloszlatja vásárlás előtt.
Az alábbi 15 modell jó kiindulópont egy 10 milliós keretnél, de a tölthető technológia pont annyira új kockázati elem, hogy egy konkrét példány független átvizsgálása ezen a szinten már nem luxus. A cél mindig ugyanaz: ne a hirdetés szövege, hanem az autó tényleges műszaki állapota alapján dönts.
A 15 ajánlott modell
Gyors áttekintés táblázatban, majd részletesen minden modellről - évjárat, kilométeróra-állás, irányár, üzemanyag és fogyasztás egy pillantásra:
| Modell | Évjárat | Km-óra állás | Irányár | Üzemanyag | Fogyasztás |
|---|---|---|---|---|---|
| Lexus NX300h (AZ10, legfrissebb) | 2020-2021 | 50 000-90 000 km | kb. 10,0 millió Ft | Hibrid | ~6,5-8 l/100 km |
| Lexus RX450h (AL20) | 2016-2018 | 120 000-180 000 km | kb. 10,0-10,9 millió Ft | Hibrid | ~7,5-8,5 l/100 km |
| Lexus UX250h (F-Sport, kis km) | 2021-2022 | 30 000-70 000 km | kb. 10,0 millió Ft | Hibrid | ~5,5-6,5 l/100 km |
| Toyota RAV4 Hybrid (V, XA50) | 2020-2021 | 60 000-110 000 km | kb. 10,0-11,0 millió Ft | Hibrid | ~5,8-6,8 l/100 km |
| Toyota Camry Hybrid (XV70, kis km) | 2021-2022 | 40 000-80 000 km | kb. 10,0 millió Ft | Hibrid | ~5,5-6,5 l/100 km |
| Toyota Corolla Hybrid (E210) 2.0 (legfrissebb) | 2022-2023 | 20 000-60 000 km | kb. 10,0-10,5 millió Ft | Hibrid | ~5-6 l/100 km |
| Honda CR-V Hybrid (V, e:HEV, kis km) | 2021-2022 | 40 000-80 000 km | kb. 9,8-10,5 millió Ft | Hibrid | ~5,5-6,5 l/100 km |
| Lexus ES300h | 2019-2020 | 100 000-140 000 km | kb. 10,0-10,5 millió Ft | Hibrid | ~5,5-6,5 l/100 km |
| Toyota Prius Plug-in (PHV, frissebb) | 2019-2021 | 60 000-110 000 km | kb. 9,5-10,0 millió Ft | Plug-in hibrid | ~1,5-4,5 l/100 km |
| Kia Sorento Hybrid | 2021-2022 | 60 000-100 000 km | kb. 10,0-10,5 millió Ft | Hibrid | ~6,5-7,5 l/100 km |
| Hyundai Santa Fe Hybrid | 2021-2022 | 60 000-100 000 km | kb. 10,0-10,5 millió Ft | Hibrid | ~6,5-7,5 l/100 km |
| Volvo XC40 Recharge (plug-in hibrid) | 2020-2021 | 50 000-95 000 km | kb. 9,5-10,0 millió Ft | Plug-in hibrid | ~1,8-7 l/100 km |
| BMW 330e (G20 plug-in hibrid) | 2019-2020 | 90 000-140 000 km | kb. 9,5-10,5 millió Ft | Plug-in hibrid | ~1,8-6 l/100 km |
| [Dízel] VW Tiguan 2.0 TDI 150 (frissebb) | 2021-2022 | 60 000-90 000 km | kb. 10,0 millió Ft | Dízel | ~5,3-6,3 l/100 km |
| [Dízel] Volvo XC60 D4 összkerék | 2018-2019 | 110 000-150 000 km | kb. 9,5-10,1 millió Ft | Dízel | ~5,5-6,5 l/100 km |

Lexus NX300h (AZ10, legfrissebb)
kb. 10,0 millió Ft2.5 hibrid, ~197 LE, összkerék - ~6,5-8 l/100 km
A megbízható NX legfrissebb, legkevesebbet futott példányai.
- A tartós AZ10 generáció legfrissebbje, prémium
- Kevés futás, garanciamaradvány lehetséges
- Hibrid akku SoH, összkerék
- Gumik

Lexus RX450h (AL20)
kb. 10,0-10,9 millió Ft3.5 V6 hibrid, ~313 LE, összkerék - ~7,5-8,5 l/100 km
Nagy, luxus V6 hibrid SUV - a V6 finomsága belépő áron, magasabb futással.
- A 2GR V6 hibrid kivételesen tartós, csendes, prémium
- Nagy luxus SUV, kiemelkedő tulajdonosi megbízhatóság
- Hibrid akku, üzemanyag-szivattyú visszahívása (ellenőrizd!)
- Adaptív felfüggesztés (ha van), gumik/fékek

Lexus UX250h (F-Sport, kis km)
kb. 10,0 millió Ft2.0 hibrid, ~184 LE - ~5,5-6,5 l/100 km
Fiatal, kis futású megbízható Lexus-hibrid gazdag felszereltséggel.
- Legalacsonyabb fogyasztású Lexus, TÜV-tiszta
- Fiatal, alacsony futású, garanciamaradvány
- Akku SoH, kis csomagtér elég-e
- Alufelni-sérülések

Toyota RAV4 Hybrid (V, XA50)
kb. 10,0-11,0 millió Ft2.5 hibrid, ~218 LE - ~5,8-6,8 l/100 km
A magyar piac alapértelmezett megbízható családi SUV-ja, fiatal kivitelben.
- What Car? szerint a megbízhatóság élmezőnyében, kiterjedt alkatrész-hálózat
- Bevált A25 motor, jó vontatás
- Hibrid akku SoH, összkerék hátsó villanymotor
- Első felfüggesztés-perselyek

Toyota Camry Hybrid (XV70, kis km)
kb. 10,0 millió Ft2.5 hibrid, ~218 LE - ~5,5-6,5 l/100 km
Nagy, kényelmes, rendkívül megbízható hibrid szedán fiatal, alacsony futású kivitelben.
- Taxi-szintű tartósság, ADAC alacsony hibaarány
- Nagy, kényelmes utastér, alacsony futás
- Hibrid akku, fékkopás
- Szervizmúlt teljessége

Toyota Corolla Hybrid (E210) 2.0 (legfrissebb)
kb. 10,0-10,5 millió Ft2.0 hibrid, ~184 LE - ~5-6 l/100 km
Szinte új, kimagaslóan megbízható hibrid kompakt, évekre szóló garanciamaradvánnyal.
- What Car? szerint kiemelkedő megbízhatóság, hosszú garanciamaradvány
- Erős 2.0-s HSD, szinte új állapot
- Akku SoH, gumik
- Infotainment-szoftver

Honda CR-V Hybrid (V, e:HEV, kis km)
kb. 9,8-10,5 millió Ft2.0 i-MMD hibrid, ~184 LE - ~5,5-6,5 l/100 km
Tágas, gondtalan hibrid SUV fiatal, alacsony futású kivitelben.
- Az i-MMD az egyik legmegbízhatóbb hibrid, nincs hagyományos váltó
- Tágas, kevés futású, jól felszerelt
- 12 V és hibrid akku állapota
- Szervizmúlt

Lexus ES300h
kb. 10,0-10,5 millió Ft2.5 hibrid, ~218 LE - ~5,5-6,5 l/100 km
Zászlóshajó-limuzin kényelem Toyota-megbízhatósággal.
- Zászlóshajó-kényelem, taxi-szintű HSD-tartósság
- ADAC és tulajdonosi értékelés szerint kiemelkedő megbízhatóság
- Akku SoH, első gumik
- 12 V akku

Toyota Prius Plug-in (PHV, frissebb)
kb. 9,5-10,0 millió Ft1.8 plug-in hibrid, ~122 LE, ~40-50 km elektromos - ~1,5-4,5 l/100 km
Ultra-alacsony fogyasztás töltéssel, a legmegbízhatóbb plug-in, fiatal kivitelben.
- A legtakarékosabb Prius-technika tölthető akkuval
- Kimagaslóan megbízható hajtáslánc, olcsó üzemeltetés töltéssel
- Nagyfeszültségű akku degradációja (SoH)
- Töltőkábel/fedélzeti töltő, ex-taxi múlt

Kia Sorento Hybrid
kb. 10,0-10,5 millió Ft1.6 T-GDI hibrid, ~230 LE, 7 ülés - ~6,5-7,5 l/100 km
Ritka, 7 üléses hibrid SUV - alapos visszahívás-ellenőrzéssel.
- Ritka 7 üléses hibrid, Smartstream (nem Theta) motor
- Jó felszereltség, hosszú garancia-örökség
- GDI-kokszosodás, több 2022-es visszahívás (ellenőrizd alvázszám szerint)
- Hibridváltó, szervizmúlt

Hyundai Santa Fe Hybrid
kb. 10,0-10,5 millió Ft1.6 T-GDI hibrid, ~230 LE, 7 ülés - ~6,5-7,5 l/100 km
Tágas, 7 üléses hibrid SUV modern technikával, ellenőrzött szervizmúlttal.
- Tágas 7 üléses hibrid, Smartstream (nem Theta) motor
- Jó felszereltség, erős garancia-örökség
- GDI-kokszosodás, visszahívások
- Hibridváltó, szervizmúlt

Volvo XC40 Recharge (plug-in hibrid)
kb. 9,5-10,0 millió Ft1.5 T + e-motor, ~211 LE, ~40 km elektromos - ~1,8-7 l/100 km
Prémium, biztonságos kompakt plug-in SUV, ha van hol tölteni.
- Kiváló biztonság, jó megbízhatóság (What Car? 93,8%)
- Prémium belső, alacsony üzemeltetés töltéssel
- Nagyfeszültségű akku egészsége
- 12 V akku, szoftverfrissítés

BMW 330e (G20 plug-in hibrid)
kb. 9,5-10,5 millió Ft2.0 B48 + e-motor, ~252 LE, ~50 km elektromos - ~1,8-6 l/100 km
Megbízható német benzines plug-in, valódi elektromos ingázó-hatótávval.
- A B48 a BMW egyik legmegbízhatóbb modern benzinmotorja, éles menetdinamika
- Alacsony üzemi adó céges használatnál
- Nagyfeszültségű akku egészsége/elektromos hatótáv
- Hűtőrendszer, gumik, szervizmúlt
![[Dízel] VW Tiguan 2.0 TDI 150 (frissebb) illusztráció](/img/cars/dizel-vw-tiguan-2-0-tdi-150-frissebb-2021-2022.webp)
[Dízel] VW Tiguan 2.0 TDI 150 (frissebb)
kb. 10,0 millió Ft2.0 TDI, ~150 LE (EA288) - ~5,3-6,3 l/100 km
Népszerű, jól szervizelhető dízel-SUV fiatal kivitelben, sokat autópályázóknak.
- Megbízható EA288 és nedves DSG, fiatal példány
- Kiváló hazai alkatrész-ellátottság
- DPF/AdBlue/EGR, DSG-olajcsere
- Vezérlőszíj dokumentáció
![[Dízel] Volvo XC60 D4 összkerék illusztráció](/img/cars/dizel-volvo-xc60-d4-osszkerek-2018-2019.webp)
[Dízel] Volvo XC60 D4 összkerék
kb. 9,5-10,1 millió Ft2.0 D4 dízel, ~190 LE, összkerék - ~5,5-6,5 l/100 km
Prémium, biztonságos dízel-SUV jó áron - sokat autózóknak, dokumentált múlttal.
- Kiváló biztonság, What Car? erős dízel-megbízhatóság
- Prémium, kényelmes nagy SUV
- DPF/turbó/EGR állapota, olajban futó vezérlőszíj esedékessége
- Gumik, futómű
Összegzés
Minél összetettebb a hajtáslánc, annál nagyobb az esély arra, hogy a hirdetés szövege és a valóság között rés tátong - a tölthető hibrideknél ez különösen igaz. Egy 10 milliós vásárlásnál ez nem apró tétel: egy elhanyagolt hajtásakkumulátor cseréje a vételár jelentős részét is felemésztheti, ha csak utólag derül ki. Sok vevő kizárólag a felszereltségre és a kilométeróra állására figyel, közben a hajtáslánc napi szintű állapotáról szóló kérdéseket elfelejti feltenni.
Ezért érdemes a kiszemelt hirdetést vétel előtt átnézetni: a használtautod.hu Teljes körű vásárlási csomagja (34 990 Ft) előélet-jelentéssel, az akkumulátor-állapot és a visszahívások célzott ellenőrzésével, alku-stratégiával és szerződés-ellenőrzéssel pont az ilyen, technikailag összetettebb autóknál nyújt valódi biztonságot. Ha csak egy adott hirdetést szeretnél élőben végigbeszélni egy szakértővel, ott az Élő konzultáció (19 990 Ft, 45 perces élő online beszélgetés), gyors írásos véleményhez pedig a Gyors hirdetéselemzés (9 990 Ft). Kérdéseiddel a +36 30 876 8800 számon is fordulhatsz hozzánk, országosan.
Gyakran ismételt kérdések
A leggyakoribb kérdések, amikkel ügyfeleink hozzánk fordulnak.
Megéri plug-in hibridet venni, ha nincs lehetőségem otthon tölteni?
Ha nincs rendszeres töltési lehetőséged, a tölthető hibrid előnyei jelentősen csökkennek, és gyakorlatilag egy nehezebb, drágább öntöltő hibridként fog működni. Ilyenkor érdemesebb egy klasszikus Toyota vagy Lexus hibridet választani, ahol nincs szükség rendszeres töltésre.
Hogyan ellenőrizhető egy tölthető autó akkumulátorának valódi állapota vásárlás előtt?
Ez az egyik legnehezebben házilag megítélhető tétel: a diagnosztikai adatok kiolvasása és a tényleges elektromos hatótáv felmérése szakértői segítséget igényel. Ezen a kategórián belül ezért kifejezetten ajánlott egy célzott átvizsgálás vétel előtt.
Miért a Toyota és a Lexus hibrid a lista gerince ezen a szinten is?
Mert ezek a hajtásláncok bizonyítottan a legkevesebb meghibásodási kockázatot hordozzák, és a fenntartásuk kiszámítható. A Lexus RX450h és a Toyota RAV4 Hybrid pont ezért a legtöbb vevő számára a legbiztosabb választás 10 millió körül.
Mennyit veszít az értékéből egy plug-in hibrid a klasszikus hibridekhez képest?
Ezt hirdetésenként érdemes megnézni, de általánosságban a tölthető hibridek értékvesztése valamivel gyorsabb lehet, részben az akkumulátor élettartamával kapcsolatos bizonytalanság miatt. Egy dokumentált, jó akkumulátor-állapot viszont sokat javít a helyzeten.
Mi történik, ha az élő konzultáción kiderül, hogy a hirdetett autó mégsem jó választás?
Pontosan ez a konzultáció célja: időben kiderül, mielőtt utaznál megnézni az autót vagy foglalót adnál. A szakértő segít eldönteni, hogy érdemes-e továbbmenni az adott hirdetéssel, vagy inkább másikat keresni.