Tizenkétmillióból prémium hibrid, plug-in és elektromos - 15 autó
12 millióból a Lexus prémium hibridek adják a biztos alapot, mellettük tölthető és elektromos opciók: 15 modell, és mire figyelj az akkumulátor-állapot körül.
12 millió forintos keretnél a prémium hibrid a stabil alap, és mellé felsorakoznak a tölthető és elektromos választások is. A 15-ös lista élén a Lexus áll: a Lexus RX450h és a Lexus ES300h az a két modell, amely a megbízhatóság és a kényelem felől adja a legbiztosabb belépőt ebbe a sávba. Aki a tölthető technológiát keresi, annak a Toyota RAV4 Plug-in Hybrid kínál átjárót - ugyanaz a márkára jellemző kiszámíthatóság, kiegészítve a városi használatban valóban kihasználható elektromos üzemmóddal.
A hangsúly itt sem a motortípus divatján van. Dízel csak elvétve, egy-két példány erejéig szerepel a listán, elsősorban a sokat autópályázóknak; a legtöbb vevőnek a benzines vagy a tölthető hibrid a jobb választás, mert vegyes használatban alacsonyabb a fogyasztásuk. A prémium modelleknél a szervizmúlt és a garanciális előzmények ellenőrzése legalább annyira fontos, mint a kilométeróra állása - egy Lexus RX450h esetében ezek együtt adnak valós képet a példány állapotáról.
A tölthető és elektromos oldalon van egy közös kulcstétel: a hajtásakkumulátor egészségi állapota. Egy tölthető modellnél az elektromos üzemmód felára csak akkor térül meg, ha az autót ténylegesen töltve használták, nem pedig lemerült akkumulátorral. A Toyota RAV4 Plug-in Hybrid vagy bármely tölthető példány esetében az akkumulátor-állapot, a korábbi töltési szokások és a gyári visszahívások ellenőrzése az a lépés, amely a valós használati értéket tisztázza - függetlenül attól, milyen hatótávot ígér a hirdetés.
Az alábbi 15 modell mind jó kiindulópont, de a prémium hibrid, a tölthető és az elektromos hajtás együtt olyan technikai komplexitást hoz, amit érdemes független szemmel átnézetni, mielőtt egy konkrét példány mellett elköteleződnél. A valós állapot csak a hirdetés mögé nézve derül ki.
A 15 ajánlott modell
Gyors áttekintés táblázatban, majd részletesen minden modellről - évjárat, kilométeróra-állás, irányár, üzemanyag és fogyasztás egy pillantásra:
| Modell | Évjárat | Km-óra állás | Irányár | Üzemanyag | Fogyasztás |
|---|---|---|---|---|---|
| Lexus NX300h (AZ10, F-Sport, kis km) | 2020-2021 | 50 000-90 000 km | kb. 12,0 millió Ft | Hibrid | ~6,5-8 l/100 km |
| Lexus RX450h (AL20 facelift, Luxury) | 2018-2020 | 90 000-150 000 km | kb. 11,5-12,0 millió Ft | Hibrid | ~7,5-8,5 l/100 km |
| Lexus ES300h (Prestige) | 2019-2021 | 70 000-120 000 km | kb. 11,5-12,0 millió Ft | Hibrid | ~5,5-6,5 l/100 km |
| Toyota RAV4 Plug-in Hybrid (XA50) | 2021 | 50 000-90 000 km | kb. 11,5-12,0 millió Ft | Plug-in hibrid | ~1-6 l/100 km |
| Toyota Camry Hybrid (XV70, legfrissebb) | 2022-2023 | 30 000-70 000 km | kb. 11,5-12,0 millió Ft | Hibrid | ~5,5-6,5 l/100 km |
| Lexus UX250h (F-Sport, legfrissebb) | 2021-2022 | 30 000-70 000 km | kb. 11,0-12,0 millió Ft | Hibrid | ~5,5-6,5 l/100 km |
| Lexus UX300e (elektromos) | 2021-2022 | 30 000-70 000 km | kb. 12,0 millió Ft | Elektromos | - |
| Tesla Model 3 Standard Range+ (facelift) | 2021-2022 | 50 000-100 000 km | kb. 11,0-12,0 millió Ft | Elektromos | - |
| Volvo XC60 T8 Recharge (plug-in hibrid) | 2020-2021 | 70 000-120 000 km | kb. 11,0-12,0 millió Ft | Plug-in hibrid | ~2-8 l/100 km |
| BMW 330e Touring (G21 plug-in hibrid) | 2020-2021 | 80 000-130 000 km | kb. 11,0-12,0 millió Ft | Plug-in hibrid | ~1,8-6 l/100 km |
| Toyota bZ4X (összkerék, elektromos) | 2023 | 25 000-55 000 km | kb. 11,5-12,0 millió Ft | Elektromos | - |
| Toyota RAV4 Hybrid (V, XA50, legfrissebb) | 2022 | 30 000-70 000 km | kb. 11,5-12,0 millió Ft | Hibrid | ~5,8-6,8 l/100 km |
| Skoda Superb iV (plug-in hibrid, benzin) | 2020-2021 | 70 000-120 000 km | kb. 10,5-12,0 millió Ft | Plug-in hibrid | ~1,5-6 l/100 km |
| [Dízel] Mercedes E220d (W213, OM654) | 2019-2021 | 120 000-180 000 km | kb. 10,5-12,0 millió Ft | Dízel | ~4,5-5,5 l/100 km |
| [Dízel] BMW X3 xDrive20d (B47, frissebb) | 2020-2021 | 80 000-120 000 km | kb. 11,5-12,0 millió Ft | Dízel | ~5,5-6,5 l/100 km |

Lexus NX300h (AZ10, F-Sport, kis km)
kb. 12,0 millió Ft2.5 hibrid, ~197 LE, összkerék - ~6,5-8 l/100 km
A megbízható NX legfrissebb, teljes felszereltségű példányai.
- A tartós AZ10 generáció legfrissebbje, prémium kivitel
- Alacsony futás, erős értéktartás
- Hibrid akku SoH, összkerék
- Gumik

Lexus RX450h (AL20 facelift, Luxury)
kb. 11,5-12,0 millió Ft3.5 V6 hibrid, ~313 LE, összkerék - ~7,5-8,5 l/100 km
Facelift V6 luxus SUV magas felszereltséggel, még 12 millió alatt.
- A 2GR V6 hibrid kivételesen tartós, csendes, prémium
- Luxury felszereltség, 5 csillagos tulajdonosi megbízhatóság
- Hibrid akku, felfüggesztés
- Féktárcsák, gumik

Lexus ES300h (Prestige)
kb. 11,5-12,0 millió Ft2.5 hibrid, ~218 LE - ~5,5-6,5 l/100 km
Zászlóshajó-limuzin kényelem Toyota-megbízhatósággal, magas felszereltséggel.
- Zászlóshajó-kényelem, taxi-szintű HSD-tartósság
- ADAC és tulajdonosi értékelés szerint kiemelkedő megbízhatóság
- Akku SoH, első gumik
- 12 V akku

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid (XA50)
kb. 11,5-12,0 millió Ft2.5 plug-in hibrid, ~306 LE, ~65-75 km elektromos - ~1-6 l/100 km
Erős, takarékos plug-in családi SUV - egy Toyota megbízhatóságával.
- A leggyorsabb RAV4, erős elektromos hatótáv, bevált HSD-alap
- Toyota-megbízhatóság és alacsony üzemköltség töltéssel
- Nagyfeszültségű akku egészsége/degradációja (SoH)
- Töltőkábel/fedélzeti töltő, összkerék hátsó villanymotor

Toyota Camry Hybrid (XV70, legfrissebb)
kb. 11,5-12,0 millió Ft2.5 hibrid, ~218 LE - ~5,5-6,5 l/100 km
Nagy, kényelmes, rendkívül megbízható hibrid szedán szinte új állapotban.
- Taxi-szintű tartósság, ADAC alacsony hibaarány
- Nagy, kényelmes utastér, szinte új
- Hibrid akku, fékkopás
- Szervizmúlt

Lexus UX250h (F-Sport, legfrissebb)
kb. 11,0-12,0 millió Ft2.0 hibrid, ~184 LE - ~5,5-6,5 l/100 km
Legfrissebb, alacsony futású megbízható Lexus-hibrid, hosszú garanciával.
- Legalacsonyabb fogyasztású Lexus, TÜV-tiszta
- Legfrissebb kabin, garanciamaradvány
- Akku SoH, kis csomagtér elég-e
- Alufelni-sérülések

Lexus UX300e (elektromos)
kb. 12,0 millió Ft54,3 kWh, ~204 LE, ~300 km hatótáv
Prémium, megbízható elektromos, ha a napi/regionális hatótáv elegendő.
- Lexus-minőség, nagyon óvatos/tartós akkukezelés, csendes
- Prémium, megbízható elektromos
- Akkumulátor-egészség (SoH), mérsékelt hatótáv elég-e
- Lassabb gyorstöltés

Tesla Model 3 Standard Range+ (facelift)
kb. 11,0-12,0 millió Ft~55-60 kWh, ~283 LE, ~490 km hatótáv
Kedvező, nagy hatótávú elektromos autó - akkut és előéletet ellenőrizve.
- Hatékony, folyamatos szoftverfrissítés, tartós LFP-akku
- Alacsony üzemeltetési költség
- Akkumulátor-egészség (SoH) és degradáció
- Felfüggesztés-karok, illesztések

Volvo XC60 T8 Recharge (plug-in hibrid)
kb. 11,0-12,0 millió Ft2.0 T + e-motor, ~390 LE, ~45 km elektromos - ~2-8 l/100 km
Prémium, nagyon biztonságos plug-in SUV Toyota-hibrid áráért.
- Osztályelső biztonság, erős teljesítmény
- Prémium belső, alacsony üzemeltetés töltéssel
- Nagyfeszültségű akku egészsége
- Első gumik/fékek (nehéz+gyors), 12 V és szoftver

BMW 330e Touring (G21 plug-in hibrid)
kb. 11,0-12,0 millió Ft2.0 B48 + e-motor, ~292 LE, ~50 km elektromos - ~1,8-6 l/100 km
Megbízható német benzines plug-in kombi valódi elektromos hatótávval.
- A B48 megbízható, praktikus kombi, éles menetdinamika
- Alacsony üzemi adó
- Nagyfeszültségű akku egészsége/hatótáv
- Hűtőrendszer, gumik

Toyota bZ4X (összkerék, elektromos)
kb. 11,5-12,0 millió Ft71,4 kWh, ~218 LE, ~410-450 km hatótáv
Alacsony kockázatú összkerekes elektromos crossover, kiemelkedő garanciával.
- Nagyon stabil akku, 10 év akkumulátor-garancia
- Toyota-támogatás, alacsony kockázatú EV
- Akkumulátor-egészség (SoH), visszahívások lezárása
- Mérsékelt gyorstöltési sebesség

Toyota RAV4 Hybrid (V, XA50, legfrissebb)
kb. 11,5-12,0 millió Ft2.5 hibrid, ~218 LE - ~5,8-6,8 l/100 km
A megbízható családi SUV legfrissebb, alacsony futású kivitele.
- What Car? szerint a megbízhatóság élmezőnyében, bevált A25 motor
- Szinte új állapot, garanciamaradvány
- Hibrid akku SoH, összkerék hátsó villanymotor
- Első felfüggesztés-perselyek

Skoda Superb iV (plug-in hibrid, benzin)
kb. 10,5-12,0 millió Ft1.4 TSI + e-motor, ~218 LE, ~50 km elektromos - ~1,5-6 l/100 km
A legtöbb tér egy plug-in kombiban - a megújított motorblokkal.
- Óriási tér, a 2020 utáni megújított 1.4 TSI blokk (nem a régi, problémás)
- Jó ár-érték, valódi elektromos ingázó-hatótáv
- Nagyfeszültségű akku egészsége, DQ400e váltó
- 12 V akku, biztosíték-visszahívás lezárása
![[Dízel] Mercedes E220d (W213, OM654) illusztráció](/img/cars/dizel-mercedes-e220d-w213-om654-2019-2021.webp)
[Dízel] Mercedes E220d (W213, OM654)
kb. 10,5-12,0 millió Ft2.0 OM654 dízel, ~194 LE - ~4,5-5,5 l/100 km
A megbízható üzleti dízel sokat autózóknak - kiemelkedő utazókényelemmel.
- Az OM654 a legjobb modern dízelek egyike, kiváló autópálya-kényelem
- TÜV-erős, nagytestű üzleti szedán/kombi
- DPF/AdBlue-rendszer, vezérlőlánc
- Légrugós felfüggesztés (ha van), futómű
![[Dízel] BMW X3 xDrive20d (B47, frissebb) illusztráció](/img/cars/dizel-bmw-x3-xdrive20d-b47-frissebb-2020-2021.webp)
[Dízel] BMW X3 xDrive20d (B47, frissebb)
kb. 11,5-12,0 millió Ft2.0 dízel, ~190 LE (B47), összkerék - ~5,5-6,5 l/100 km
Sokoldalú, jól vezethető megbízható dízel-SUV fiatalabb kivitelben.
- A B47 tartós, sokoldalú összkerekes SUV, jó úttartás
- Fiatalabb, alacsonyabb futású példány
- DPF/EGR állapota, olajszivárgás
- Kizárólag a B47-es motort
Összegzés
12 millió forint fölött a vásárlás már nem egyszerű döntés, és a hibás választás ára is arányosan magasabb - legyen szó egy elhanyagolt hibrid rendszerről vagy egy rejtett ütközésnyomról. A tölthető és az elektromos modellek pont azért igényelnek alaposabb átvilágítást, mert a hibáik gyakran nem látszanak elsőre, csak diagnosztikai adatokból vagy gyakorlott szemmel. Sokan ezen a szinten már két-három párhuzamos hirdetést mérlegelnek, és nehezen döntik el, melyik éri meg jobban a vételárat.
Ezen a büdzsén egyértelműen a használtautod.hu Teljes körű vásárlási csomagját (34 990 Ft) érdemes választani: az előélet-jelentés, az akkumulátor-állapot és a visszahívások célzott ellenőrzése, az alku-stratégia és a szerződés-ellenőrzés együtt ad valódi biztonságot egy ekkora összegű döntéshez. A csomag pont azt az alaposságot pótolja, amit egy vevő egyedül nehezen tudna elvégezni néhány fotó alapján. Ha csak egy adott hirdetést szeretnél élőben végigbeszélni, ott az Élő konzultáció (19 990 Ft, 45 perces élő online beszélgetés), gyors írásos véleményhez pedig a Gyors hirdetéselemzés (9 990 Ft). Elérhetőség: +36 30 876 8800.
Gyakran ismételt kérdések
A leggyakoribb kérdések, amikkel ügyfeleink hozzánk fordulnak.
Tényleg megéri 12 millióért prémium hibridet vagy tölthető modellt venni egy hagyományos dízel helyett?
Ha rendszeresen tudsz tölteni és sokat jársz városban, a tölthető hibrid, például a Toyota RAV4 Plug-in Hybrid érdemi üzemanyag-megtakarítást hozhat. Ha viszont főleg autópályán közlekedsz, egy klasszikus hibrid, például a Lexus RX450h kiszámítható és kényelmes megoldás töltés nélkül is.
Mit jelent az akkumulátor egészségi állapota, és miért fontos?
Az akkumulátor egészségi állapota a jelenlegi, tényleges kapacitást mutatja a gyári állapothoz képest - ez határozza meg a valós elektromos hatótávot. Ezen az árszinten ennek ellenőrzése legalább annyira fontos, mint a kilométeróra állása.
Miért lehet kockázatosabb egy tölthető hibrid hajtáslánca, mint egy hagyományos motoré?
Több alkatrész, elektronikai vezérlés és nagyfeszültségű komponens dolgozik együtt, ami több potenciális hibaforrást jelent. Egy ilyen rendszer javítása jellemzően drágább és bonyolultabb, ezért fontos az előzetes átvizsgálás.
Van értelme ezen a szinten is alkudni, vagy ezek az autók már fix áron mennek?
Alkura ezen az árszinten is van lehetőség, főleg ha az átvizsgálás során olyan pontok merülnek fel, amik indokolják az árcsökkentést. Ehhez azonban előbb tudni kell, mit lehet ténylegesen felhozni érvként.
Mit tartalmaz pontosan az előélet-jelentés a Teljes körű vásárlási csomagban?
Az előélet-jelentés az autó múltjára vonatkozó elérhető adatokat gyűjti össze és értékeli, hogy vásárlás előtt világos képed legyen a hirdetett autó hátteréről - a tölthető és elektromos modelleknél kiegészítve az akkumulátor-állapot és a visszahívások szempontjaival.