Kilencmillióból prémium megbízhatóság - Lexus és Toyota hibridek
9 millióból a Lexus és a Toyota hibrid a legbiztosabb vétel: 15 kiforrott modell, és hogy melyik példány mögött érdemes ellenőrizni a hibrid rendszert vásárlás előtt.
9 millió forint körül már a prémium hibrid megbízhatóság sávjába lépünk, és itt van egy tiszta favorit: a Toyota és a Lexus öntöltő hibrid hajtáslánca. Ez a lista 15 modellt tartalmaz, de a gerincét azok az autók adják, amelyek évtizedes tapasztalat óta a legkevesebb meglepetést tartogatják a tulajdonosnak. A Lexus NX300h, a Lexus RX450h és a Toyota RAV4 Hybrid nem véletlenül szerepel elöl: ezek azok a példányok, amelyeknél a hibrid rendszer bizonyítottan sokat bír, a fenntartásuk pedig kiszámíthatóbb, mint a hasonló korú németes riválisoké.
A dízel ezen a szinten már inkább kivétel, mint szabály. A 15-ös listán mindössze egy-két gázolajos szerepel, kifejezetten azoknak, akik rendszeresen hosszú autópályás távokat tesznek meg - a legtöbb vevőnek viszont a benzines hibrid a jobb választás, mert városi és vegyes használatban alacsonyabb a fogyasztása, a hajtáslánc pedig egyszerűbben karbantartható. A hangsúly tehát nem a motortípus divatján van, hanem azon, hogy az adott autót hogyan használták és tartották karban az előző évek során.
A hibrid hajtás egyetlen valódi bizonytalansága a hajtásakkumulátor és a rendszer általános állapota - ezt viszont egy hirdetés fotóiból és a kilométeróra állásából nem lehet megítélni. Egy jól karbantartott Lexus RX450h akár magas futással is évekig gondmentes lehet, míg egy elhanyagolt példány utólag komoly tételt jelenthet. Éppen ezért ezen a szinten az akkumulátor-állapot és az esetleges gyári visszahívások ellenőrzése az a lépés, amely a legtöbb kellemetlen meglepetést kiszűri.
Az alábbi 15 modell mind jó kiindulópont, de a hirdetés szövege sosem mondja el a teljes történetet. Mielőtt bármelyik konkrét autót komolyan fontolóra vennéd, érdemes a példány előéletét és műszaki állapotát független szemmel is átnézetni - így nem a márka jó híre, hanem az adott autó tényleges állapota alapján döntesz.
A 15 ajánlott modell
Gyors áttekintés táblázatban, majd részletesen minden modellről - évjárat, kilométeróra-állás, irányár, üzemanyag és fogyasztás egy pillantásra:
| Modell | Évjárat | Km-óra állás | Irányár | Üzemanyag | Fogyasztás |
|---|---|---|---|---|---|
| Lexus NX300h (AZ10, Executive) | 2018-2020 | 90 000-140 000 km | kb. 9,0-9,5 millió Ft | Hibrid | ~6,5-8 l/100 km |
| Lexus UX250h | 2020-2021 | 60 000-90 000 km | kb. 9,0 millió Ft | Hibrid | ~5,5-6,5 l/100 km |
| Lexus IS300h (facelift, kis km) | 2017-2019 | 100 000-140 000 km | kb. 9,0-9,5 millió Ft | Hibrid | ~5-6 l/100 km |
| Toyota RAV4 Hybrid (V, XA50, magas km) | 2019-2020 | 100 000-140 000 km | kb. 9,0-9,5 millió Ft | Hibrid | ~5,8-6,8 l/100 km |
| Toyota Camry Hybrid (XV70, kis km) | 2020-2021 | 60 000-100 000 km | kb. 9,0-9,5 millió Ft | Hibrid | ~5,5-6,5 l/100 km |
| Toyota Corolla Hybrid (E210) 2.0 (kis km) | 2021-2022 | 40 000-90 000 km | kb. 9,0-9,5 millió Ft | Hibrid | ~5-6 l/100 km |
| Honda CR-V Hybrid (V, e:HEV, Executive) | 2020-2021 | 50 000-90 000 km | kb. 8,8-9,3 millió Ft | Hibrid | ~5,5-6,5 l/100 km |
| Lexus RX450h (AL20, magas km) | 2016 | 150 000-180 000 km | kb. 9,0-9,5 millió Ft | Hibrid | ~7,5-8,5 l/100 km |
| Toyota Prius Plug-in (PHV) | 2017-2020 | 80 000-140 000 km | kb. 8,5-9,0 millió Ft | Plug-in hibrid | ~1,5-4,5 l/100 km |
| Kia Sportage Hybrid / Sorento Hybrid (magas km) | 2022 | 60 000-100 000 km | kb. 9,0-9,5 millió Ft | Hibrid | ~6-7,5 l/100 km |
| Hyundai Tucson Hybrid (NX4, kis km) | 2022-2023 | 30 000-70 000 km | kb. 9,0-9,5 millió Ft | Hibrid | ~6-7 l/100 km |
| Mazda CX-5 (KF) 2.5 AWD (frissebb) | 2020-2021 | 40 000-80 000 km | kb. 8,8-9,3 millió Ft | Benzin | ~8-9 l/100 km |
| Volvo XC40 (T4/T5 benzin) | 2020-2021 | 50 000-95 000 km | kb. 9,0-9,5 millió Ft | Benzin | ~7-8 l/100 km |
| [Dízel] Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150 4x4 (frissebb) | 2020-2021 | 90 000-120 000 km | kb. 9,0 millió Ft | Dízel | ~5,5-6,5 l/100 km |
| [Dízel] BMW X3 xDrive20d (B47, magas km) | 2019 | 110 000-140 000 km | kb. 9,5 millió Ft | Dízel | ~5,5-6,5 l/100 km |

Lexus NX300h (AZ10, Executive)
kb. 9,0-9,5 millió Ft2.5 hibrid, ~197 LE, összkerék - ~6,5-8 l/100 km
Frissebb, jól felszerelt NX - a megbízhatóság etalonja prémium SUV-ként.
- Rendkívül tartós HSD hajtáslánc (ADAC/TÜV szerint élvonal)
- Prémium kivitel, jobb felszereltség
- Hibrid akku SoH, összkerék-kopás
- Gumik, navi kora

Lexus UX250h
kb. 9,0 millió Ft2.0 hibrid, ~184 LE - ~5,5-6,5 l/100 km
Fiatal, kevés futású megbízható belépő Lexus-hibrid, garanciamaradvánnyal.
- A legalacsonyabb fogyasztású Lexus, TÜV-tiszta
- Fiatal, alacsony futású, kipróbált HSD
- Akku SoH, kis csomagtér elég-e
- Alufelni-sérülések

Lexus IS300h (facelift, kis km)
kb. 9,0-9,5 millió Ft2.5 hibrid, ~223 LE, hátsókerék-hajtás - ~5-6 l/100 km
Megbízható prémium szedán alacsonyabb futással, facelift kivitelben.
- Közismerten tartós 2AR-alap, prémium hátsókerekes szedán
- Facelift technika, kevesebb futás
- Hátsó gumik, hibrid akku egészsége
- Kisebb rozsda az importoknál

Toyota RAV4 Hybrid (V, XA50, magas km)
kb. 9,0-9,5 millió Ft2.5 hibrid, ~218 LE - ~5,8-6,8 l/100 km
A magyar piac alapértelmezett megbízható családi SUV-ja, az új generáció magasabb futással.
- What Car? szerint a megbízhatóság élmezőnyében, kiterjedt alkatrész-hálózat
- Az új generáció, bevált A25 motor
- Hibrid akku SoH, összkerék hátsó villanymotor működése
- Első felfüggesztés-perselyek

Toyota Camry Hybrid (XV70, kis km)
kb. 9,0-9,5 millió Ft2.5 hibrid, ~218 LE - ~5,5-6,5 l/100 km
Nagy, kényelmes, rendkívül megbízható hibrid szedán, kevesebb futással.
- Taxi-szintű tartósság, ADAC alacsony hibaarány
- Nagy, kényelmes utastér, alacsonyabb futás
- Ex-taxi múlt valódisága, hibrid akku
- Fékkopás

Toyota Corolla Hybrid (E210) 2.0 (kis km)
kb. 9,0-9,5 millió Ft2.0 hibrid, ~184 LE - ~5-6 l/100 km
A legjobb megbízható hibrid kompakt, erős motorral és kevés futással.
- What Car? szerint kiemelkedő megbízhatóság, tartós e-CVT
- Erősebb 2.0-s motor, alacsony futás, garanciamaradvány
- Akku SoH, gumik
- Infotainment-szoftver frissítettsége

Honda CR-V Hybrid (V, e:HEV, Executive)
kb. 8,8-9,3 millió Ft2.0 i-MMD hibrid, ~184 LE - ~5,5-6,5 l/100 km
Tágas, gondtalan hibrid SUV magas felszereltséggel, alacsony futással.
- Az i-MMD az egyik legmegbízhatóbb hibrid, nincs hagyományos váltó
- Tágas, jól felszerelt Executive
- 12 V és hibrid akku állapota
- Szervizmúlt

Lexus RX450h (AL20, magas km)
kb. 9,0-9,5 millió Ft3.5 V6 hibrid, ~313 LE, összkerék - ~7,5-8,5 l/100 km
Nagy, luxus V6 hibrid SUV belépő áron - cserébe a magasabb futásért.
- A 2GR V6 hibrid kivételesen tartós, csendes, prémium
- Nagy, luxus 7-üléses opcióval
- Hibrid akku egészsége magasabb futásnál
- Alacsony nyomású üzemanyag-szivattyú visszahívása (ellenőrizd!), gumik/fékek

Toyota Prius Plug-in (PHV)
kb. 8,5-9,0 millió Ft1.8 plug-in hibrid, ~122 LE, ~40-50 km elektromos - ~1,5-4,5 l/100 km
Ultra-alacsony fogyasztás, ha van hol tölteni - a legmegbízhatóbb plug-in a mezőnyben.
- A legtakarékosabb Prius-technika, tölthető akkuval
- Kimagaslóan megbízható hajtáslánc, olcsó üzemeltetés töltéssel
- Nagyfeszültségű akku degradációja (SoH)
- Töltőkábel/fedélzeti töltő működése, ex-taxi múlt

Kia Sportage Hybrid / Sorento Hybrid (magas km)
kb. 9,0-9,5 millió Ft1.6 T-GDI hibrid, ~230 LE - ~6-7,5 l/100 km
Modern, tágas hibrid SUV jó felszereltséggel, magasabb futással a plafon alatt.
- Modern hibrid SUV, Smartstream (nem Theta) motor
- Jó felszereltség, hosszú garancia-örökség
- GDI-kokszosodás, esetleges korai hibrid-hibák/visszahívások
- Szervizmúlt teljessége

Hyundai Tucson Hybrid (NX4, kis km)
kb. 9,0-9,5 millió Ft1.6 T-GDI hibrid, ~230 LE - ~6-7 l/100 km
Fiatal, alacsony futású, modern hibrid SUV garanciamaradvánnyal.
- Modern, jól felszerelt hibrid SUV, Smartstream (nem Theta) motor
- Erős gyári garancia-örökség, alacsony futás
- GDI-kokszosodás, visszahívások
- Szervizmúlt teljessége

Mazda CX-5 (KF) 2.5 AWD (frissebb)
kb. 8,8-9,3 millió Ft2.5 Skyactiv-G, ~194 LE (szívó), összkerék - ~8-9 l/100 km
Erős, megbízható benzines SUV fiatal kivitelben, a dízel bonyodalmai nélkül.
- Szívó benzin és hagyományos automata: kevés meglepetés
- Fiatal, alacsony futású, jól megépített SUV
- MAF-érzékelő, kokszosodás-megelőzés
- Kerékjárat-rozsda, gumik

Volvo XC40 (T4/T5 benzin)
kb. 9,0-9,5 millió Ft2.0 turbó benzin, ~190-247 LE - ~7-8 l/100 km
Prémium, biztonságos kompakt SUV megbízható benzinmotorral.
- Jó megbízhatóság (What Car? 93,8%), kiváló biztonság
- Prémium belső, jó felszereltség
- Alacsony sebességű váltás-akadozás (szoftverfrissítéssel javul)
- Olajban futó vezérlőszíj esedékessége (Drive-E)
![[Dízel] Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150 4x4 (frissebb) illusztráció](/img/cars/dizel-skoda-kodiaq-2-0-tdi-150-4x4-frissebb-2020-2021.webp)
[Dízel] Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150 4x4 (frissebb)
kb. 9,0 millió Ft2.0 TDI, ~150 LE (EA288), 4x4 - ~5,5-6,5 l/100 km
Tágas, 7 üléses megbízható dízel-SUV fiatalabb kivitelben, sokat autópályázóknak.
- Az egyik legmegbízhatóbb nagy családi SUV, 7 üléses
- EA288 és nedves DSG, fiatalabb példány
- DPF/AdBlue/EGR, DSG-olajcsere
- Vezérlőszíj dokumentáció
![[Dízel] BMW X3 xDrive20d (B47, magas km) illusztráció](/img/cars/dizel-bmw-x3-xdrive20d-b47-magas-km-2019.webp)
[Dízel] BMW X3 xDrive20d (B47, magas km)
kb. 9,5 millió Ft2.0 dízel, ~190 LE (B47) - ~5,5-6,5 l/100 km
A legjobb menetdinamikájú megbízható dízel-SUV - a modern B47-es motorral.
- A B47 megoldotta a korábbi N47 vezérlőlánc-gondját, tartós
- Kiváló autópálya-utazó, jó menetdinamika
- DPF/EGR állapota, olajszivárgás
- Kizárólag a B47-es (nem a régi N47-es) motort válaszd
Összegzés
Ebben az ársávban a legtöbb hibát nem a modellválasztással követik el a vevők, hanem azzal, hogy a konkrét autó előéletét elnagyolják. Egy Lexus vagy egy Toyota hibrid alapból jó alap, de ez nem menti fel a vásárlót az alól, hogy a szervizmúltat, az esetleges ütközésnyomokat és a hibrid rendszer állapotát tételesen átnézze. Egy rosszul megválasztott példánynál a hajtásakkumulátor cseréje pont azt a megtakarítást emésztheti fel, amit a vételárban elérni gondoltál.
Ha kiszemeltél egy hirdetést a fenti modellek közül, a használtautod.hu Teljes körű vásárlási csomagja (34 990 Ft) pontosan erre az árszintre való: előélet-jelentés, a hibrid rendszer és az akkumulátor-állapot célzott ellenőrzése, alku-stratégia és szerződés-ellenőrzés egy csomagban, mielőtt aláírnád a papírokat. Ha csak gyors megerősítésre van szükséged, a Gyors hirdetéselemzés (9 990 Ft) is sokat segít, egy adott hirdetés élő átbeszéléséhez pedig ott az Élő konzultáció (19 990 Ft, 45 perces élő online beszélgetés). Mindegyik szolgáltatás országosan elérhető, telefonon a +36 30 876 8800 számon érdeklődhetsz.
Gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük, mi szokott felmerülni ezzel kapcsolatban.
Miért a Toyota és a Lexus hibridet ajánljátok elsősorban 9 millió körül?
Ezek a hajtásláncok bizonyítottan a legkevesebb meghibásodási kockázatot hordozzák hosszú távon, a fenntartásuk kiszámíthatóbb, és városi-vegyes használatban alacsony a fogyasztásuk. A Lexus RX450h vagy a Toyota RAV4 Hybrid pont ezért kerül a lista elejére.
Mennyire kell tartani a hibrid akkumulátortól egy 9 milliós autónál?
Egy jól karbantartott hibrid akkumulátor magas futással is sokáig bírja, de az állapota példányonként eltér, és fotóból nem megítélhető. Vásárlás előtt érdemes az akkumulátor-állapotot és a gyári visszahívásokat célzottan ellenőrizni.
Van egyáltalán dízel ezen a listán, és kinek éri meg?
A 15 modell közül csak egy-két dízel szerepel, kifejezetten a rendszeresen hosszú autópályás távot vezetőknek. A vevők többségének a benzines hibrid a jobb és kiszámíthatóbb választás ezen az árszinten.
Tudok-e alkudni ebben az ársávban, és mennyit ér el realisztikusan?
Jellemzően van mozgástér, főleg ha a hirdetés régóta fent van, vagy ha az átvizsgálás során olyan pont merül fel, ami indokolja az árcsökkentést. A reális alkupozícióhoz ismerni kell a hasonló példányok piaci árát és állapotát.
Miben segít a használtautod.hu, ha már kiválasztottam egy hirdetést?
Az Élő konzultáció keretében egy szakértő végigveszi veled a hirdetést és a fotókat, a Teljes körű csomagban pedig előélet-jelentés is készül, és segítünk az akkumulátor-állapot, a visszahívások és az alku tisztázásában, mielőtt személyesen megnéznéd az autót.